Książki do nauki rysowania

Każdemu kto lubi rysować polecam wspieranie się takimi książkami. W pewnym momencie spojrzałam na swoje prace i pomyślałam sobie: „Kurczę, te ręce są jakieś takie grube…a dłonie maja 4 palce… chyba coś nie gra”. Miałam 8-9  lat.  No i wtedy zaczęłam korzystać z filmików instruktażowych oraz książek.  Pokazują jak malować krok po kroku, jak sprawić, żeby wszystko było w odpowiednich proporcjach. Ja dopiero się uczę, a te książki i filmiki typu „jak narysować…krok po kroku” są świetne.

Przedstawię Wam krótko kilka pozycji, które bardzo mi pomogły. Oczywiście proponuję zacząć od najłatwiejszej.

 

 

Na początek „Szkoła rysunku dla najmłodszych”

Bardzo proste rysunki (ich wykonanie pokazane krok po kroku), bez dokładnych elementów. Idealne już dla 5-6 latków, albo osób które dopiero zaczynają naukę.

 

Też na początek „Elementarz rysowania i malowania”. Do rysowania dodano rady jak malować i kolorować wykonane prace. Polecam dla 6-7-8 latków.

 

„Mistrz rysunku” – to trochę bardziej zaawansowana książka. Na początek przygody z rysowaniem, ale dla  minimum 8 latków. Rysunki zawierają sporo szczegółów.

„Fajne pomysły na rysunki” to książka-segregator dla trochę starszych dzieci. Rysunki są dokładne i znając choć trochę podstawy rysowania nauczymy się tworzyć między innymi bajkowe postacie.

No i najbardziej zaawansowana jak dla mnie pozycja „Wielki kurs rysowania”. Ja na tym etapie jeszcze nie jestem. Dopiero zaczynam. Wszystko przedstawione jest bardzo dokładnie, a rysunki są realistyczne. Tę książkę polecam zaawansowanym rówieśnikom, nastolatkom oraz początkującym dorosłym.  Wszystko jest tu fanie wytłumaczone i pokazane, ale trzeba mieć opanowane podstawy.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie 😉

 

Gwiazdki:

4 odpowiedzi na “Książki do nauki rysowania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.