Harry Potter filmy i książki z którymi się dorasta…

Seria o Harrym Potterze jest jedną z moich ulubionych . Oglądałam wszystkie filmy po kilkanaście razy i wysłuchałam kilkuset godzin audiobooków czytanych przez Pana Piotra Fronczewskiego (czyta świetnie!!!).  Słuchałam z zapartym tchem i dowiadywałam się z „czytadeł” o rzeczach, o których w filmach nie było ani słowa.  Historia filmowa jest bardzo podobna do tej z książki…chociaż trochę uboższa i mniej dokładna.

Cała seria (czyli 8 filmów lub 7 książek)opowiada o chłopcu, który po śmierci swoich rodziców trafił do domu wuja (Vernona) i ciotki (Petunii) będącymi jego jedyną rodziną.  Opiekunowie „zadbali” o to, by chłopak czuł się odrzucony i samotny. Pewnego dnia Harry zaczął zauważać niezwykłe rzeczy. Przychodziły do niego listy, które za każdym razem spalał lub wyrzucał wuj Vernon. W jedenaste urodziny wszystko się wyjaśniło. Chłopiec był czarodziejem. Dowiedział się o tym od gajowego, który bezpośrednio wręczył mu zaproszenie do szkoły magii i czarodziejstwa -„Hogwartu”. Po przejściu do magicznego świata okazało się, że każdy go zna, ponieważ jako jedyny przeżył atak Lorda Voldemorta- złego czarodzieja werbującego armię Śmierciożerców.

Harry razem z poznanymi w szkole przyjaciółmi (Ronem i Hermioną) przeżywa niezwykłe przygody. Dzielni nastolatkowie mają za zadanie powstrzymać Lorda Voldemorta i jego armię pokazując jednocześnie, że takie wartości jak odwaga, moralność, uczciwość i zwykłe dobro stanowią ogromną broń przeciwko złu.

Opowieść (zarówno film, jak i audioobok) wciąga niesamowicie i powoduje, że ciężko się od niej oderwać. Po każdej części ma się ochotę na więcej i więcej…a jak jest się na końcu to chce się zacząć całą historię od początku. Polecam pierwszą cześć już dla 7-8 latków w towarzystwie rodziców…

Gwiazdki:

6 odpowiedzi na “Harry Potter filmy i książki z którymi się dorasta…”

  1. ja kocham harrego potera i widziałam wszyskie części ale rzadnej książki ale w szkolnej bibliotece jest cała seria kiedy tylko wruce dobiore sie do niej .
    Pozdrawiam

    5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.