Moje ulubione książki na zimę i święta – Yeti, Boże Narodzenie, Wierzcie w Mikołaja

Mam kilka książek, które od grudnia do lutego są czytane dużo częściej niż zwykle. Są to pozycje dla dzieci w wieku 4-9 lat i teraz zaczytuje się w nich moja młodsza siostra. Ja mam z nimi bardzo dobre wspomnienia i każdej zimy do nich wracam. Zawsze będą kojarzyć mi się z padającym śniegiem i zbliżającymi się świętami.

Pierwszą wypatrzyłam kiedyś w szkolnej bibliotece. Mama kupiła mi ją po długich poszukiwaniach na olx. „Boże narodzenie” wydawnictwa Olesiejuk ma pełno obrazków, przepisy, wskazówki jak wykonywać świąteczne dekoracje i ciekawe opowieści związane ze świętami. Dla dzieci w od 4 lat.

„Yeti” Evy Susso jest po prostu super. To opowieść o chłopcach, którzy będąc na sankach spotkali prawdziwego Yeti. „Yecik plecik piruecik” – to mój ulubiony tekst z książeczki 🙂 Kupienia jej raczej nikt nie pożałuje. Tylko pamiętajcie, że ta książka nie bardzo nadaje się na prezent dla 9 czy 10 latki 🙂 Dla dzieci 4-7 lat

„Najbardziej na całym świecie lubię śnieg” Oglądaliście kiedyś „Charliego i Lolę”? Uwielbiałam tą bajkę! Książkę też, ponieważ miała piękne obrazki, a każda historia była bardzo zabawna. Dla dzieci 4-7 lat

„Wierzcie w Mikołaja” Lotty Olsson – ta pozycja jest dla dzieci od około 7 lat. Bardzo mi się podoba i czytam ją też w tym roku.  To bożonarodzeniowa opowieść z dreszczykiem. Dowiecie się, kto za wszelką cenę, chce zepsuć święta…i czy uda się go powstrzymać ? Jest jak adwentowy kalendarz. Składa się z 24 rozdziałów i ma najwięcej tekstu ze wszystkich wyżej wymienionych. Niestety  ja nie umiem jej czytać tak, żeby 1 rozdział był jak jedno okienko w kalendarzu adwentowym, bo na jedno wieczorne czytanie rozdziały są za krótkie. Dla dzieci od 6-9 lat.

Plusy:

  • wprowadzają nas w nastrój świąt i zimy
  • mają piękne obrazki i są dla mnie magiczne

Minusy:

  • szkoda, że nie „rosną” razem ze mną 🙂

Gwiazdki:

4 odpowiedzi do “Moje ulubione książki na zimę i święta – Yeti, Boże Narodzenie, Wierzcie w Mikołaja”

  1. Prawdziwe perełki demonstrujesz nam tutaj! Twoje wpisy, książki i zabawki są wyjątkowe. Nie zmieniajcie tego z mamą za żadna kasę!

    5

Dodaj komentarz