Mój kalendarz adwentowy. Wreszcie otwieram okienka!! 1-24 grudnia (2018)

No i nadszedł tak bardzo oczekiwany przeze mnie i moją siostrę dzień. Od dziś do 24 grudnia będziemy otwierać (jak co roku) okienka z naszego drewnianego kalendarza. Przy kalendarzu zawsze stoi duży Mikołaj. Na dachu domku są sanie, a pod daszkiem świeci się małe światełko. Kalendarz jest dla nas magiczny!  Tutaj i tutaj możecie sobie przeczytać, jak wyglądało to w ubiegłym roku. Ale w skrócie: mama codziennie szykuje nam w jakąś niespodziankę i umieszcza pod klapką kalendarza. Najczęściej są to słodkości, a czasem jakiś drobiazg związany ze świętami. Zdarzają się też większe niespodzianki, które trzeba odnaleźć po wykonaniu różnych zadań lub odgadnięciu zagadek. Uwielbiam grudzień!

Od dziś przez 24 dni będę dzielić się z Wami tym, co było w naszych okienkach! 🙂

 

 

Startujemy! 🙂

 

1 grudnia

Dzisiaj w okienku ja i moja siostra znalazłyśmy 2 karteczki, które miały nam pomóc odnaleźć upominki . Na mojej było napisane:  „Zuziu! Zajrzyj pod parapet w dużym pokoju!”.  Była tam kolejna podpowiedź: „Osiem liter znajdź w Twoim pokoju i w przedpokoju”. Szukanie trochę mi zajęło, ale po pewnym czasie odnalazłam literki i ułożyłam z rozsypanki wyraz. Hasło brzmiało: „narożnik”. Pobiegłam więc do dużego pokoju w którym stoki mebel. Szukałam pod poduszkami, pod narożnikiem, za nim. Na końcu przypomniałam sobie, że można go otworzyć. W środku między kocami znalazłam kalendarz adwentowy z kosmetykami. Czyli w pierwszym okienku kalendarza adwentowego znajdował się kalendarz adwentowy z kosmetykami 🙂 Super!

Maja miała podobne zadanie. Ona znalazła swoją niespodziankę w szufladzie. Był to kalendarz adwentowy Lego Friends.

Szczerze mówiąc to nie spodziewałyśmy się takiej zawartości już pierwszego dnia. Od dzisiaj każda z nas będzie miała do otworzenia okienko z drewnianego kalendarza (wspólnie) i ze swojego osobistego kalendarza 🙂 Z niecierpliwością czekam na jutro.

Nasze kalendarze:

A  z tyłu wyglądają tak:

2 grudnia

Dzisiaj w kalendarzu znów było zadanie. Miałyśmy odnaleźć dwa „x” na podłodze (w naszych pokojach), a następnie przejść od nich określaną liczbę kroków do kolejnej wskazówki.  Następna podpowiedź wskazywała, gdzie znajdują się prezenty (w moim łóżku i Mai szafie). Były to dwa świąteczne swetry (mięciutkie i ciepłe).

 

3 grudnia

Dzisiaj w okienku znalazłyśmy takie słodycze:

 

4 grudnia

A w okienku: świecąca przypinka-bałwanek 🙂

 

5 grudnia

Nie ma jak czekoladka bez śniadania! Takie rzeczy tylko w grudniu! 🙂

6 grudnia

Dzisiaj w okienku znalazłyśmy karteczkę, na której było napisane: „Zróbcie kawusie dla taty i mamy, a jak ją zrobicie to dalej zagramy”. Przeszłyśmy do kuchni i zaczęłyśmy robić kawę, gdy nagle obok ekspresu zobaczyłyśmy kolejną karteczkę: „Kawa już zrobiona? Super! Teraz pranie! A po pracy ciężkiej nagrodę  dostaniesz!” Zniechęcone poszłyśmy do łazienki. Nie bardzo chciało nam się z samego rana robić pranie, ale otworzyłyśmy pralkę, żeby załadować do środka brudne ubrania. Otworzyłyśmy pralkę i TADAAAAM! W środku były kapcie-Mikołaje oraz przebranie Mikołaja.  Prezenty ekstra 🙂

Wcześniej też przyszedł Mikołaj. Z siostrą o 2 w nocy odkryłyśmy prezenty 🙂 Ja dostałam zestaw do robienia slimów i klocki Lego, a Maja tęczowego slima i Zestaw Lego Friends. No i oczywiście całe 2 skarpety słodyczy!

 

7 grudnia

Dzisiaj w kalendarzu był strój choinki (dla Mai) i świąteczne kolczyki (dla mnie).

8 grudnia

Dzisiaj w kalendarzu były takie czekoladowe batoniki:

9 grudnia

Dzisiaj w okienku była karteczka, która prowadziła nas do przedpokoju. Podpowiedzi miałyśmy szukać w butach. Maja w lewym, a ja w prawym. Następnych podpowiedzi miałyśmy szukać w kieszeniach kurtek. Wskazówki z nich doprowadziły nas pod nasze biurka, gdzie znalazłyśmy dwa świecące bałwany do malowania.

10 grudnia

Dzisiaj w okienku była karteczka w kształcie choinki. Nic nie było na niej napisane. Domyśliłyśmy się, że chodzi o świeżo ubrane drzewko, na którym mogła być dalsza podpowiedź lub niespodzianka. Po poszukiwaniach pomiędzy gałęziami odnalazłyśmy dwa pluszaki: mikołaja i pingwina.

11 grudnia

W kalendarzu była dzisiaj świecąca przypinka-renifer.

12 grudnia

Dzisiaj w okienku były czekoladki w kształcie bałwanka.

13 grudnia

Dzisiaj w okienku była karteczka, która prowadziła nas do regału z książkami, oraz 2 karteczki z działaniami. Miałyśmy szukać: ja na drugiej półce od dołu, w szóstej książce od lewe. Numer strony wskazywał wynik działania z drugiej kartki (u mnie wyszła strona 7  ).  Maja poszukiwała  na czwartej półce od góry, w dwudziestej książce od prawej. Tutaj numerem strony też był wynik działania, ale trochę łatwiejszego. Na wskazanych stronach znalazłyśmy kolejną podpowiedź prowadzącą do naszych łóżek 🙂 Pobiegłyśmy tam szybko i znalazłyśmy zielone świąteczne sweterki 🙂 Są śliczne! Ciekawe co będzie jutro!!

14 grudnia

W okienku znalazłyśmy dzisiaj karteczkę z napisem „na Tobie”. Zastanawiające…co to mogło oznaczać? Na początku nie wiedziałyśmy o co chodzi, lecz po pewnym czasie na nogach Mai zauważyłam litery: „IN”(na jednej nodze) oraz „KA”. Potem spojrzałam na swoje nogi: na prawej „CH”, a na lewej „O”. Razem tworzyły one słowo CHOINKA 🙂 Pod naszym drzewkiem znalazłyśmy czerwone pudełko, a w nim dwie laleczki „Monchhichi”.

15 grudnia

Dzisiaj w kalendarzu była karteczka z napisem „szukaj gwiazdy i prezentu”. Po poszukiwaniach znalazłyśmy naklejki z podanymi symbolami, przyklejone do mebli (gwiazda na drzwiach pokojowych – opaska z nogami elfa wisiała na klamce po drugiej stronie drzwi, a prezent na drzwiach szafy – za nimi opaska-prezent).

A tak wyglądają nasze świąteczne opaski:

16 grudnia

Dzisiaj w okienku były żele do kąpieli w kształcie bombek.

17 grudnia

Dzisiaj w okienku były dwa lizaki zrobione z czekolady.

18 grudnia

Dzisiaj w kalendarzu znalazłyśmy karteczkę, na której napisane było „Zuzia lubi układanki, Maja modne ciuszki. Gdzie jest wasza niespodzianka zdradzą wam paluszki”. Na naszych palcach napisane było „kryjówka”. Mamie najwyraźniej spodobało się pisanie po nas, kiedy śpimy 🙂 W kryjówce Mai (pod jej łóżkiem) była sukienka pierniczek i świąteczne puzzle.

19 grudnia

Dzisiaj w okienku po raz drugi znalazłyśmy dwa czekoladowe bałwanki.

20 grudnia

W okienku kalendarza były rozsypane literki, które układały się w słowo „plecak” W swoich „teczkach” znalazłyśmy: biało-czerwony długopis z pomponem i dzwoneczkami na końcu oraz długopis z notesikiem w kształcie pieska.

W tym roku mama poszalała z kalendarzem, bo więcej jest w okienkach gadżetów, niż słodkości 🙂 Jak dla mnie bomba!

21 grudnia

W kalendarzu była karteczka z napisem „pudełko”. Na środku pokoju leżał karton wypełniony skarpetkami, a w nim kolejna podpowiedź:  „Skarpetki poskładaj,  potem dno pudła zbadaj!”. Gdy poskładałyśmy skarpetki na dnie pudełka znalazłyśmy dwie pozytywki (grające kolędy) z pięknie pachnącymi mydełkami w środku.

22 grudnia

W kalendarzu była karteczka z napisem „stół”. Pod meblem znalazłyśmy dwie laleczki „Monchhichi” (tym razem w stroju bałwanka).

23 grudnia

W okienku znalazłyśmy karteczkę, na której napisane było „Odszukajcie cztery pudełeczka z czterema zadaniami (w łazience, kuchni, przedpokoju i w dużym pokoju). Po poszukiwaniach odnalazłyśmy polecenia:

 1. Proszę bardzo włożyć ubranie, inaczej zabawa w tym punkcie stanie!
 2. Pościel łóżko i to ładnie, inaczej podarek bałwan Ci skradnie!
 3. Dwie kawusie bardzo proszę, inaczej zbudzić się nie znoszę!
 4. Przytul mamusię i tatusia swojego, jeśli zrobiłaś wszystkie zadania wskazówkę, gdzie prezent dostaniesz od niego.

Po zrobieniu wszystkiego, co nakazywały karteczki mama wręczyła nam zapakowane pudełko, w którym znalazłyśmy dwa świąteczne kubki z pokrywką, żele do kąpieli w kształcie bombek (tym razem o innym zapachu) oraz sporą ilość słodyczy. Kalendarz adwentowy jeszcze nigdy nie był tak hojny, jak w tym roku. szkoda, że jutro ostatnie okienko…

24 grudnia

W kalendarzu znalazłyśmy karteczkę z napisem „Pudła w przedpokoju”. Stały tam kartony ułożone jeden na drugim (prawie pod sufit). Musiałyśmy otworzyć każdy z nich. Większość była pusta. W jednym była karteczka-kupon na dodatek do gry Sims4 (wybrałyśmy „miejskie życie”). W 2 innych znalazłyśmy podświetlane tablice z literkami. Są super!

 

 

 

Gwiazdki:

17 odpowiedzi do “Mój kalendarz adwentowy. Wreszcie otwieram okienka!! 1-24 grudnia (2018)”

 1. Hello! zuziaocenia.pl

  We make offer for you

  Sending your business proposition through the feedback form which can be found on the sites in the contact partition. Contact form are filled in by our program and the captcha is solved. The profit of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method improve the odds that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

  0
 2. Good day! zuziaocenia.pl

  We propose

  Sending your message through the Contact us form which can be found on the sites in the contact partition. Feedback forms are filled in by our software and the captcha is solved. The advantage of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method improve the probability that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  WhatsApp – +44 7598 509161
  Email – FeedbackForm@make-success.com

  0
 3. Hello! zuziaocenia.pl

  We make offer for you

  Sending your message through the feedback form which can be found on the sites in the contact section. Feedback forms are filled in by our application and the captcha is solved. The advantage of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method raise the probability that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

  0
 4. Hello! zuziaocenia.pl

  We make available

  Sending your commercial proposal through the feedback form which can be found on the sites in the contact section. Feedback forms are filled in by our software and the captcha is solved. The advantage of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method improve the odds that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype – FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

  0
 5. Hi, zuziaocenia.pl

  I’ve been visiting your website a few times and decided to give you some positive feedback because I find it very useful. Well done.

  I was wondering if you as someone with experience of creating a useful website could help me out with my new site by giving some feedback about what I could improve?

  You can find my site by searching for „casino gorilla” in Google (it’s the gorilla themed online casino comparison).

  I would appreciate if you could check it out quickly and tell me what you think.

  casinogorilla.com

  Thank you for help and I wish you a great week!

  0
 6. I co się z Tobą Zuziu dzieje?
  Nigdy tu nie pisałam, ale z wielkim zainteresowaniem czytałam wszystko co tu zamieszczałaś 🙂
  Czekam z utęsknieniem na Twoje kolejne prace plastyczne i nowe wpisy 🙂

  Ps. nie jestem już dzieckiem, a mamą 7 letniego chłopca. Dałaś mi dużo inspiracji na prezęty dla mojego syna;)

  Ps2. Z zawodu jestem grafikiem komputerowym, i uważam że jeśli nie porzucisz rysowania, to maluje się przed Tobą piekna przyszłość 🙂 Masz dziewczyno talent!

  Pozdrawiam Ciebie i całą Twoją rodzinkę bardzo serdecznie!

  5
 7. We offer you the opportunity to advertise your products and services.
  Dear Sir / Madam There is an amazing offers for you. I can help you with sending your commercial offers or messages through feedback forms. The advantage of this method is that the messages sent through the feedback forms are included in the white list. This method increases the chance that your message will be read. The same way you received this message.

  Sending via Feedback Forms to any domain zones of the world. (more than 1000 domain zones.). The cost of sending 1 million messages for any domain zone of the world is $ 49 instead of $ 99.
  Domain zone .com – (12 million messages sent) – $399 instead of $699
  All domain zones in Europe- (8 million messages sent) – $ 299 instead of $599
  All sites in the world (25 million messages sent) – $499 instead of $999
  Domain zone .de – (2 million messages sent) – $99 instead of $199
  Domain zone .uk – (1.5 million messages sent) – $69 instead of $139
  Domain zone .nl – (700 000 sent messages) – $39 instead of $79

  Discounts are valid until March 25.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype – FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm2019@gmail.com

  It’s time to finish.

  0
 8. Kalendarz się kończy, ale mam nadzieję, że Ty nie zrezygnujesz z blogowania. Udało Ci się stworzyć naprawdę fajną stronkę. Sama niejednokrotnie wracałam do Twoich wpisów, np. szukając książki o nauce rysowania, czytając recenzję z parku trampolin czy poszukując inspiracji na prezenty dla nastolatków z rodziny. Fakt, że po tak długiej nieobecności wciąż masz czytelników najlepiej świadczy o jakości Twojego bloga.
  Liczę na kolejne ciekawe wpisy.
  Wesołych Świąt!

  5
 9. Niesamowite macie te zadania dziewczynki. Macie cudowne dzieciństwo i mogę się założyć, że niejedna dziewczynka marzy o takim kalendarzu! Uściski!

  5

Dodaj komentarz