Książka kucharska dla dzieci – moje propozycje

Lubię książki kucharskie. Oglądam je i czasem na tym się kończy. Dopiero , gdy coś wydaje mi się wyjątkowo smakowite próbuję to przyrządzić. W domu mamy kilka książek kucharskich dla dzieci.  Od zwykłych (dla dorosłych) różnią się ciekawymi obrazkami i dokładnymi i bardzo prostymi przepisami (często ze zdjęciami krok po kroku). Czasem przepisy urozmaica jakaś ciekawa opowieść. Niektóre są tak proste i dokładne, że nie wymagają żadnej pomocy ze strony rodziców i nawet maluch (myślę, że już 5 latek ) sobie poradzi.

Oto książki, które mamy z siostrą na swoich półkach:

Nie będzie tym razem plusów i minusów. Napiszę to, co najbardziej w każdej książce mi się podoba 😉

1. Najlepsze przepisy Lura i Jess Tilli

Ta książka dokładnie i w punktach opisuje sposób przygotowywania potrawy. Oznaczony jest tu stopień trudności przepisu gwiazdkami (od 1-5). Zdjęcia są przejrzyste, a rysunki bardzo pomocne.

Zajrzyjmy do środka….

 

2. Ulubione przepisy Dzieci gotują

Ta książka ma świetne zdjęcia pokazujące jak krok po kroku przyrządzać danie. Jej ogromnym plusem są niemal niezniszczalne zmywalne strony.

 

3. Dzieci gotują Wielka księga przepisów Agnieszka Górska

Ta książka jest najgrubsza. Zawiera najwięcej przepisów. Znajdziecie tu rady jak urządzić przyjecie i  udekorować stół. Dowiecie się też,  jakie zasady obowiązują gospodarza i gościa. Sposób przygotowania dań pokazany jest na obrazkach i opisany w punktach. Ciekawe  jest w książce to, że zawiera puste strony na których możemy zapisać swoje własne przepisy i wykonać do nich rysunki.

 

4. Cecylka Knedelek i kolorowe bale Joanna Krzyżanek

Pierwsza cześć książeczki (tzn klika pierwszych stron) to historia Cecylki, która szykuje się do balu. W drugiej znajdziemy różne przepisy (bardzo bardzo proste), które można urządzając taki bal wykorzystać.

 

5. Książka kucharska dla dzieci Joanna Krzyżanek

Książki oprócz przepisów zawierają ciekawe opowiadania z życia Cecylki. Przepisy wymagają zazwyczaj pomocy ze strony dorosłego (ale czasem bardzo małej).

 

6. Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej 

Jeśli kiedyś mieliście przyjemność oglądać książki o ulicy Czereśniowej (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) to ten „przepiśnik”  tym bardziej Was zadowoli (a jeśli nie to i tak polecam). Książka oprócz prostych i bardzo ciekawych przepisów zawiera ciekawostki (wiedzieliście, że szafran jest niemal tak cenny jak złoto?), porady dotyczące gotowania oraz masę kolorowych zachęcających rysunków.

Myślę, że któraś z książek na pewno przypadnie Wam do gustu…. Miłego czytania i smacznego 🙂 😉

Gwiazdki:

5 odpowiedzi do “Książka kucharska dla dzieci – moje propozycje”

  1. Co jutro robicie na obiad? Ja ugotuje rumfordzka wedlug starego przepisu. Jest przepyszna, poszukajcie sobie w goglu: zupa rumfordzka babci

    0

Dodaj komentarz