Interplay My Fairy Garden – stwórz swój zaczarowany ogródek

Dostałyśmy takie cudeńka od rodziców. Seria My Fairy Garden jest idealna zarówno dla małych i dla dużych dzieci (raczej dziewczynek 😉 . Uczy odpowiedzialności, a „projektowanie” ogrodu jest naprawdę fajną zabawą. W obu zestawach znajdziemy różne elementy do udekorowania ogrodu, np: małe figurki: wróżkę, jednorożca i myszkę, dużą, plastikową donicę, grzybek, studzienkę, zieloną altankę, kolorowy żwirek, muszlę, do której możemy nalać wodę, sztuczne kwiatki, malutką suszarkę na mokre ściereczki, domek z otwieranymi drzwiczkami, nasionka trawy, oraz brokat, którym możemy posypać swój ogród sprawiając, że wydawać się będzie jeszcze bardziej magiczny. Po otworzeniu opakowania pojechałyśmy z mamą do sklepu, żeby kupić ziemię i inne nasionka (wybrałyśmy rozmaryn i niezapominajki). Potem przez około 40 minut tworzyłyśmy nasze zakątki. Naprawdę wciągnęło mnie dekorowanie i  tworzenie miniaturowego magicznego zakątka i myślę, że większości dziewczynek też przypadnie do gustu. Pamiętajcie o codziennym podlewaniu (przez pierwsze kilka dni trzeba to robić bardzo ostrożnie, aby zapobiec wypłynięciu nasion) 😉 Miłej zabawy 🙂 Cena: około 70 zł

Plusy:

  • hodowanie własnego ogródka jest świetną zabawą, przy okazji uczy odpowiedzialności i systematyczności
  • można samemu zaprojektować ogród i dołożyć do niego rożne elementy (moja siostra do domku włożyła świeczkę LED i wieczorem ogródek jest oryginalną lampką nocną)
  • bardzo ładnie wykonane elementy dekoracyjne

Minusy:

  • trochę za mało nasionek trawy… mogłyby być dołączone inne nasiona (np ziół lub kwiatków)

Tak wyglądają opakowania:

A w środku….

 

Dokupić trzeba ziemię…i ewentualnie inne nasionka, bo w zestawie jest tylko trawa.

I zaczynamy tworzenie. Ja i Maja zrobiłyśmy tak, jak na zdjęciu. Nie poszalałyśmy z inwencją twórczą 🙂

A po 4 dniach… widać trawkę..ale na niezapominajki i rozmaryn chyba trzeba będzie jeszcze trochę poczekać:)

Po kilku tygodniach, przed strzyżeniem trawnika 🙂

Gwiazdki:

8 odpowiedzi do “Interplay My Fairy Garden – stwórz swój zaczarowany ogródek”

  1. Ekstra ten ogródek. Warto było poczekać i mam nadzieję, że kwiatki też wyrosną ;))))))Dla dziewczynek idealny prezent.

    5

Dodaj komentarz